Експертите за LED осветлување

360° И НАПРЕДНО ПОМОБИЛНО LED ОСВЕТЛУВАЊЕ ПРОТИВ отсјај

Преносливи решенија за осветлување

Повеќе светлина. Помалку $$$

Нашата патентирана технологија за LED осветлување дава повеќе светлина со помалку енергија од кој било друг систем за осветлување на светскиот пазар.

 • LED Ефикасност од 230 лумени по вати
 • Најсветло: осветлете поширока област со помалку светла
 • Најенергетски ефикасни: заштедете $$$ за гориво и транспорт
 • Најкомпактен: 14 кг лесна глава наспроти 60 кг (типично)
 • Вкупна LED ефикасност од 1,104,000 лумени

Новите LED кули за осветлување се достапни за продажба и изнајмување низ цела Австралија и се идеални за употреба во градежни работи, рударство, нафта и гас, градежништво, спортски и специјални настани.

Кулите за осветлување на Месечината LED можат да се пофалат со бројни карактеристики за еколошка и енергетска ефикасност со неспоредливи придобивки. Дознајте повеќе овде

Распрашајте се за лунарните светла за вашиот проект

Јавете ни се на 1300 586 271, испратете ни е-пошта или испратете барање користејќи ја нашата контакт форма:

Прославува 29 години во бизнисот

Lunar Lighting со гордост прославува над 28 години иновации!

Добавувач за домашна безбедност на САД

Лунарните светла се одобрени и купени од американското Министерство за домашна безбедност

Добавувач на австралискиот оддел за одбрана

Lunar Lighting е признат снабдувач на австралиското Министерство за одбрана

Добавувач на НАТО/ОТАН

Lunar Lighting е добавувач признат од НАТО/ОТАН

Зошто да изберете лунарно осветлување?

Lunar Lighting е единствена компанија за осветлување фокусирана на истражување и развој со светски патенти и трговски марки. Со историја која се протега повеќе од 28 години, Lunar Lighting постигна значајни достигнувања во растот и развојот на својот уникатен опсег на решенија за осветлување без отсјај и до денес останува неприкосновен на светскиот пазар за осветлување. Извонредниот инженерски дизајн и производство на нашите решенија за осветлување без отсјај обезбедува исклучителна безбедност и перформанси за нашите клиенти ширум светот.

Месечево осветлување 4800W LED светло

 • Без сјај *
 • се регулира со потенциометар
 • Изедначена светлина
 • LED ефикасност од 230 лумени по вати
 • Вкупна LED ефикасност од 1,104,000 лумени
 • Осветлена површина: 12,000 m²
 • Целосно насочено и 360º осветлување
 • Цврст полимерен дифузор
 • Компактна лесна глава
 • 8x независни сегменти од 45 степени на светлина
 • Достапна е инфра-црвена опција
 • Прилагодливи вати од 600W до 4800W

Конкурентно LED светло од 4x150W

 • Заслепувачки отсјај предизвикува замор
 • Не се затемнува
 • Нерамни, со жаришта
 • LED ефикасност: прибл. 120lm/W
 • Вкупна LED ефикасност од 72,000 лумени
 • Приближна осветлена површина: прибл. 5,000 m²
 • Само во насока
 • Кревко стакло дифузер
 • 4 x лесни глави до 60 кг
 • Не е достапно
 • Не е достапно
 • Не е достапно
 •  

* Својствата без отсјај зависат од поставувањето на прекинувачот за затемнување

** Карактеристиките и фигурите може да бидат предмет на промена во секое време без најава © Lunar Lighting Pty Ltd 2022

Сме биле насекаде

Од жешките пустински рудници до алпските спасувачки операции, нашите светла го издржуваат сето тоа.

Нашите HMI Light Towers се користат за големи рударски проекти низ целиот свет. Лунарните светла се докажани перформанси во сурови и оддалечени средини.

Нашите светла се погодни за сите терени и услови. Тие се цврсти, преносливи и ефикасни и се користат многу во спасувачките операции.

Лунарните светла ги осветлуваа спортските настани низ целиот свет, вклучително и Олимписките игри. Нашите HMI Light Towers беа пронајдени на патеката во Рио во 2016 година.

Lunar Lighting е признат снабдувач и за австралискиот Одделението за одбрана и за американскиот Оддел за домашна безбедност. Нашите светла се изградени тешко да ги издржат сите услови.

Нашите производи се користат во безброј индустрии

Што велат нашите клиенти за нашата работа

Изрази на интерес

Откријте како можете да станете лиценциран производител или дистрибутер на Lunar Lights

Прашајте за 360° и насочно мобилно LED лунарно осветлување против отсјај за вашиот проект